Επιμορφωτική Δράση «Ενδυνάμωση Εκπαιδευτικών σε ζητήματα Επικοινωνίας και Διαχείρισης Σχέσεων εντός της Σχολικής Κοινότητας»

Κατηγορία: Δραστηριότητες Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 18 Απρίλιος 2024

Το απόγευμα της  Δευτέρας 15/04/2024, στο χώρο του 1ου ΓΕΛ Αιγίου φιλοξενήθηκε η Επιμορφωτική Δράση διάρκειας τριών (3) ωρών,  με θέμα: «Ενδυνάμωση Εκπαιδευτικών σε ζητήματα Επικοινωνίας και Διαχείρισης Σχέσεων εντός της Σχολικής Κοινότητας». Συμμετείχαν εκπαιδευτικοί του 1ου και του 2ου ΓΕΛ Αιγίου. Η δράση είχε μορφή βιωματικού σεμιναρίου και υλοποιήθηκε  στο πλαίσιο Ενδοσχολικής Επιμόρφωσης σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης Εξαρτήσεων και Προαγωγής Ψυχοκινητικής Υγείας Περιφερειακής Ενότητας Αχαΐας ΚΑΛΛΙΠΟΛΙΣ.