1ο Βραβείο στο Διαγωνισμό Φωτογραφίας: «Αποτυπώνω τα υδάτινα συστήματα του τόπου μου»

Κατηγορία: Διακρίσεις Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 02 Ιούνιος 2023

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Ο Μαθητής της Α` τάξης του σχολείου μας Πολύδωρος Σπανός κέρδισε το 1ο βραβείο στον διαγωνισμό φωτογραφίας «Αποτυπώνω τα υδάτινα συστήματα του τόπου μου» που διοργάνωσαν το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας (ΜΕΤ) του Πανεπιστημίου Πατρών και τα τμήματα Περιβαλλοντικής εκπαίδευσης των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας! Υπεύθυνος εκπαιδευτικός ήταν ο καθηγητής πληροφορικής του σχολείου μας Νικόλαος Διαμαντόπουλος.

Η φωτογραφία είχε τίτλο "Όταν η Φύση Ζωγραφίζει κι ο Φακός Απαθανατίζει" και τραβήχθηκε στον υδροβιότοπο της λιμνοθάλασσας Αλυκής Αιγίου.

foto 1

Η βράβευση έγινε στην εκδήλωση «Το νερό, ένα αγαθό χωρίς σύνορα: συμβάλλοντας στην αειφορία και την ποιότητα ζωής», στο χώρο του μουσείου στις 28 Μαΐου 2023.

IMG 20230528 202722

Αναφορές: